Slovensko

Prezidentka si pre prípad D.Trnku predvolá M. Lučanského aj J. Čižnára

Všetci sme počuli nahrávky rozhovorov medzi Marianom K., Trnkom a Počiatkom a to, čoho sme boli svedkami, je v kontraste s výsledkom postupu orgánov činných v trestnom konaní, uviedla Z. Čaputová.,aktualizované 

SaS vyzýva G. Gála, aby odvolal M. Trubana

Minister odmieta politizáciu justície, ktorá tu podľa jeho slov panovala hlavne počas éry Štefana Harabina ako ministra.

Polícia nebude komentovať prepustenie D. Trnku

Dozorový prokurátor sa nestotožnil s právnym názorom vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry a Dobroslav Trnka bol prepustený zo zadržania, uviedla polícia.

Čo bolo hlavnou príčinou dopravných nehôd v roku 2019?

Najčastejšou príčinou nehôd, pri ktorých bola usmrtená osoba, bola v 31 percentách rýchlosť. Porušenie povinností vodiča, nevenovanie sa vedeniu vozidla bolo druhou najčastejšou príčinou.

Reakcie politikov na prepustenie D. Trnku

Trnku, ktorého zadržala vo štvrtok (16. 1.) Národná kriminálna agentúra, prepustili z policajného zadržania. Urobili tak príkazom prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP).,aktualizované 

Maľba, objavená v stene talianskej galérie, je odcudzené dielo Klimta

Umelecké dielo bolo odcudzené ešte vo februári 1997 zo súkromnej galérie moderného umenia v mesta Piacenza ležiacom na severozápade Talianska.

Exprezidenti SR veria, že fašisti voľby nevyhrajú a že vládu nezložia

Rudolf Schuster situáciu na Slovensku v súvislosti s nárastom extrémistických a antisystémových síl považuje za smutnú. ,aktualizované 

Výsledky volieb do Akademického senátu FIIT STU sú neplatné

Na mimoriadnom piatkovom zasadnutí Predsedníctva AS STU sa členovia predsedníctva oboznámili s procesom štvrtkových (16. 1.) volieb a ich výsledkom.

Prezidentka: K Istanbulskému dohovoru si dám urobiť právnu analýzu

Parlament prijal 29. marca a 28. novembra 2019 uznesenia, ktorými NR SR vyjadrila nesúhlas s tým, aby SR bola prostredníctvom rozhodnutí a opatrení Európskej únie viazaná Istanbulským dohovorom.

R. Schuster: Veril som, že D. Trnka bude dobrý generálny prokurátor

Trnku, ktorého zadržala vo štvrtok (16. 1.) Národná kriminálna agentúra, prepustili z policajného zadržania. Urobili tak príkazom prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP).

Lajčák: Dialóg EÚ s USA nemožno nahradiť 28 individuálnymi rozhovormi

Podľa Lajčáka na oboch stranách Atlantiku máme stále spoločné hodnoty v domácej politike.

Dobroslava Trnku prepustili z policajného zadržania

Bývalý generálny prokurátor vo štvrtok vypovedal viac ako osem hodín pred vyšetrovateľmi Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) v Nitre.,aktualizované 

ZÁZNAM: Príhovor prezidentky SR Z. Čaputovej

Pozrite si záznam.,aktualizované 

Mimoparlamentná strana Dobrá voľba predstavila svoj volebný program

V rámci priority silnej rodiny chce strana vytvoriť pre mladých také podmienky, aby mali dôvod žiť a pracovať na Slovensku.