Ekonomika

BMW predstavilo nové vývojové centrum pre akumulátorové články

Čoraz dôležitejšiu úlohu pre BMW zohráva aj nákup surovín. Koncern bude od roka 2020 sám nakupovať lítium a kobalt a poskytne ich výrobcom akumulátorových článkov.

ECB zvažuje zahrnutie rizík z klimatických zmien do záťažových testov

Ako povedal viceprezident ECB Luis De Guindos na konferencii organizovanej bankou BNP Paribas v Londýne, centrálne banky musia klimatickým zmenám venovať viac pozornosti.

Protesty v Čile spôsobili razantný prepad čilskej meny

Ani miliardová peňažná injekcia centrálnej banky do finančného systému nedokázala prepad meny zastaviť.

Čína zrušila zákaz dovozu hydinového mäsa z USA

Problémy s bravčovým mäsom na čínskom trhu viedli k tomu, že Čína začala nakupovať aj také časti mäsa, ktorých bol pôvodne na trhu prebytok, ako sú napríklad kuracie prsia.

Slovenský poistný trh si pripomína sto rokov existencie

Slovenské podnikateľské prostredie nie je pre poisťovníctvo veľmi priateľské. Poisťovníctvo je zaťažené vysokými sektorovými daňami a odvodmi, ktoré neprispievajú k stabilite sektora.,aktualizované 

Klienti nahlasujú desiatky škôd po dažďoch a víchrici

Na preplatenie škôd je potrebné mať uzatvorené poistenie nehnuteľnosti a domácnosti, pričom je dôležité mať poistené živelné riziká.

Výstavba nultého obchvatu si vyžiada ďalšie dopravné obmedzenia

Nasledovať bude uzávera diaľnice D2 v smere Bratislava – Maďarsko, obchádzková trasa bude vedená po kolektore D2 v smere na Maďarsko.

Zisk ČSOB vzrástol za deväť mesiacov o viac než štvrtinu

ČSOB vo štvrtok uviedla, že jej zisk dosiahol za obdobie od januára do konca septembra 14,7 miliardy Kč (574,42 milióna eur). Medziročne to znamená rast o 28 %.

De Guindos: Pravdepodobnosť recesie v eurozóne je malá

Rast ekonomiky eurozóny zaostáva za svojím potenciálom, povedal De Guindos na bankovej konferencii BNP Paribas. ECB musí podľa neho pozorne monitorovať situáciu.

Úrad pre verejné obstarávanie chce pomôcť obciam postihnutým povodňami

Hlivák sa s ponukou pomoci pre zaplavené obce obrátil na predsedu Združenia miest a obcí Slovenska Branislava Trégera, ktorý uviedol, že dotknuté samosprávy budú postupne informovať.

NDS hľadá firmu na stavebnotechnický dozor na R2 Mýtna – Tomášovce

Kritériom na vyhodnotenie ponúk je cena, pričom zákazka nebude spolufinancovaná z eurofondov.

Nemecký minister financií očakáva zrýchlenie rastu ekonomiky

Destatis vo štvrtok zverejnil, že v 3. kvartáli vzrástla nemecká ekonomika medzikvartálne o 0,1 % a vyhla sa tak recesii, ktorá by jej hrozila v prípade poklesu hrubého domáceho produktu (HDP).

Letisko v Bratislave vybavilo už viac ako 2 milióny cestujúcich

Do konca októbra už odletelo z Bratislavy alebo priletelo do nej spolu 2.011.946 osôb. Letisko tak za desať mesiacov na prílete a odlete odbavilo o 19 cestujúcich viac ako v rovnakom období vlani.

Hmlové svetlá na aute by mali byť zapnuté len na nevyhnutný čas

Okrem správneho používania 'hmloviek' treba v zimnom období myslieť aj na to, že nestačí mať zapnuté len denné svetlá.

Nový investor plánuje v Partizánskom zamestnať 300 ľudí

Investor doposiaľ pôsobí v blízkych Bánovciach nad Bebravou, kde je v podnájme a zamestnáva tam 200 ľudí. ,aktualizované 

Aj NBS si pripomína 30 rokov slobody

Centrálna banka pripomína, že novembrové udalosti roku 1989 odštartovali demokratizáciu bývalého Československa.

Tempo rastu ekonomiky eurozóny v 3. kvartáli stagnovalo

V medziročnom porovnaní ekonomika eurozóny v 3. kvartáli na sezónne upravenej báze expandovala o 1,2 %, nie o 1,1 %, ako pôvodne predpokladal Eurostat, po náraste o 1,2 % v 2. štvrťroku.,aktualizované 

Analýza: Za vysokú infláciu na Slovensku môže aj extrémna politika ECB

Slovensko, ako zdôrazňuje analytik, by malo radšej viac investovať do infraštruktúry, napríklad do digitálnej siete a celkovo do digitalizácie ako takej.

Sadzby úverov na nehnuteľnosti na jeseň rekordne padli aj vďaka ECB

Koncom júna znížila úrokovú sadzbu Slovenská sporiteľňa pod psychologickú hranicu jedného percenta. Tento ťah nasledovali Tatrabanka, Unicredit aj ČSOB, pridala sa k nim VÚB a naposledy Prima banka.