Utorok 23. apríl 2024Meniny má Vojtech

NHL: Boston s triom Slovákov prehral s NY Rangers po nájazdoch

Slovenský brankár Jaroslav Halák inkasuje gól z hokejky Tonyho DeAngela. Foto: TASR/AP

V drese Bostonu zlikvidoval 36 striel slovenský brankár Jaroslav Halák. Jeho krajania a spoluhráči Zdeno Chára a Peter Cehlárik nebodovali.

New York 7. februára (TASR) - Hokejisti Bostonu prehrali v zápase zámorskej NHL v noci na štvrtok na ľade New York Rangers 3:4 po nájazdoch. V ôsmej sérii nájazdov o tom rozhodol Tony DeAngelo. Bruins viedli po druhej tretine 3:1, napokon však z Madison Square Garden odišli len s bodom.

V drese Bostonu zlikvidoval 36 striel slovenský brankár Jaroslav Halák. Jeho krajania a spoluhráči Zdeno Chára a Peter Cehlárik nebodovali, Chára odohral vyše 18 minút a zapísal si jeden mínusový bod, Cehlárik strávil na ľade vyše 13 minút a zaknihoval jeden plusový bod.

"Je super, keď sa dostanete z manka 1:3 a vyhráte zápas. Teraz je pre nás dôležité každé víťazstvo. Snažíme sa tvrdo pracovať a myslím si, že sa nám to v pár posledných týždňoch darilo. Musíme v tom pokračovať," povedal Mika Zibanejad.

V druhom zápase programu Ottawa bez zraneného slovenského obrancu Christiána Jaroša prehrala v kanadskom derby na ľade Toronta 4:5. Maple Leafs vyhrali tretíkrát za sebou a uštedrili Senators piatu prehru v sérii. Zach Hyman a John Tavares zaznamenali gól a asistenciu, víťazný zásah strelil v 50. minúte Morgan Rielly. "Chvíľami sme hrali veľmi dobre, no chvíľami sme to zase úplne vypustili. Nakoniec však bolo viac tých pozitívnych vecí a zvíťazili sme," povedal strelec rozhodujúceho gólu.

Sumáre:

TORONTO MAPLE LEAFS - OTTAWA SENATORS 5:4 (1:1, 3:1, 1:2)
8. Hyman (Marner, Tavares), 35. Johnsson (Gauthier), 37. Matthews, 39. Tavares (Marner, Kapanen), 50. Rielly (Hyman) – 18. Pääjärvi (Pageau, Lajoie), 22. Duchene (Dzingel, Ryan), 41. Chabot (Tkachuk, Stone), 44. Pääjärvi (Smith, Pageau). Brankári: Anderson - Andersen, strely na bránku: 30:44, 19.264 divákov.

NEW YORK RANGERS - BOSTON BRUINS 4:3 pp a sn (1:0, 0:3, 2:0 - 0:0, 1:0)
18. Zibanejad (Zuccarello), 50. Hayes (Vesey, Bučněvič), 53. Chytil (Bučněvič, DeAngelo), rozh. nájazd: DeAngelo – 31. Heinen (Grzelcyk, Marchand), 32. Pastrňák (Krejčí, Miller), 36. Bergeron (Krug, Marchand). Brankári: HALÁK - Georgiev, strely na bránku: 30:39, 16.848 divákov.

Zdeno Chára (Boston) 18:29 0 0 0 -1 2 0
Peter Cehlárik (Boston) 13:01 0 0 0 1 0 0
_____________________________________
Jaroslav Halák (Boston) 65:00 36/39 92,3%

/minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankár: minutáž, zákroky/strely, úspešnosť zásahov/