Slovensko

Laššáková menovala nové zloženie Rady Slovenského filmového ústavu

Rada SFÚ bola prvýkrát konštituovaná na základe audiovizuálneho zákona účinného od 1. januára 2008.

SNS si pri stratifikácii nemocníc počká na finálny dokument

Vládna SNS očakáva, že bude navrhnutá zmena stavebného zákona a zákona o verejnom obstarávaní, aby mohlo vedenie nemocníc jednoduchšie a rýchlejšie rekonštruovať nemocnice.

Predseda NR SR A. Danko sa zúčastní sobotného podujatia Hrdí za rodinu

Pochod Hrdí na rodinu sa začne v sobotu (20. 7.) popoludní na Rudnayovom námestí pri katedrále sv. Martina. Organizuje ho Aliancia za rodinu.

VYSTÚPILI NA POHODE A ZMIZLI: Pátrajú po členkách afganského orchestra

Dievčatá po vystúpení na Pohode podľa informácie polície do hotela prišli, a skutočnosť, že v ňom nie sú, zistili členovia súboru až ráno.

Pre rekonštrukčné práce obmedzia vstup z Ukrajiny na Slovensko

V uvedenom čase budú demontované poškodené vodorovné retardéry na cestnej komunikácii - vstup z Ukrajiny na Slovensko a vykonaná oprava asfaltových plôch v polovičnom jazdnom profile.

Ministerka sa neobáva, že pre stanice Falcku nenájdu prevádzkovateľov

Po uplynutí platnosti súčasných licencií, ktoré sa skončia počas budúceho roka, spoločnosť Falck nebude ďalej na Slovensku prevádzkovať stanice záchrannej zdravotnej služby (ZZS).

Marian K. požiadal súd, aby sa proces uskutočnil v jeho neprítomnosti

Žiadosť prišla po tom, ako sa v utorok aj v pondelok (15. 7.) mala porada Paru s jeho klientom v Ústave na výkon väzby (ÚVV) v Leopoldove odohrať v nimi kritizovanej miestnosti č. 4.,aktualizované 

A. Kalavská predloží projekt reformy nemocníc ako ústavný zákon

Stratifikáciu predloží Kalavská vláde na rokovanie na jej najbližšom stretnutí 21. augusta.,aktualizované 

Poslanci sa na Hodine otázok najviac pýtali Fica, najmenej Matečnej

Z členov vlády sa poslanci najviac pýtali ministra dopravy Árpáda Érseka (Most-Híd) a ministra práce Jána Richtera (Smer-SD), a to 198 otázok každého.

Kresák by exprezidentom, ktorých zvolia do NR SR, pozastavil výhody

Poukázal na príklad Andreja Kisku, ktorý po skončení prezidentského mandátu ohlásil založenie politickej strany či ambíciu stať sa slovenským premiérom.,aktualizované 

Glváč víta iniciatívu Kresáka, aby sa exprezidentom pozastavili výhody

SNS sa podľa hovorkyne Zuzany Škopcovej vyjadrí k návrhu až po tom, ako ho prípadne Bugár prednesie na Koaličnej rade. Návrh nechce komentovať ani líder hnutia Sme rodina Boris Kollár.,aktualizované 

Rezort zdravotníctva: Rezidentské štúdium vytvorilo 250 nových pozícií

Po celom Slovensku momentálne pracuje 128 absolventov rezidentského štúdia. V programe je zaradených ďalších 317 účastníkov.

V kauze Čistý deň skúma generálna prokuratúra spis a postup orgánov

Týranie chovancov v Čistom dni, na ktoré upozornila opozičná poslankyňa Národnej rady SR Natália Blahová (SaS), sa podľa televízie Markíza nepotvrdilo a spis pôjde do archívu.

Rezort spravodlivosti: Zápis konečného užívateľa výhod je povinný

Subjekty si musia zapísať do neverejnej časti OR SR osobné údaje ako meno, priezvisko, rodné číslo a ďalšie údaje o takzvanom konečnom užívateľovi výhod.

M. Fedor rokuje s T. Druckerom, zvažuje, či ostať vo verejnom živote

Fedor povedal, že v súčasnosti chodí po regiónoch, no kampaňou by to nenazval. Konzultuje svoju budúcnosť s rôznymi ľuďmi, ktorých názor si váži.

Ombudsmanka M. Patakyová aj primátor M. Vallo podporia Dúhový Pride

Ombudsmanka vo videu hovorí o medzinárodnom štandarde, podľa ktorého pod ochranu práva na súkromie a rodinný život patrí aj rešpektovanie práv ľudí s homosexuálnou orientáciou.

Ministerka A. Kalavská zváži demisiu, ak nepresadí reformu nemocníc

Projekt stratifikácie nemocníc bol inšpirovaný zahraničnými konceptmi, v rámci ktorých došlo k zlepšeniu zdravotnej starostlivosti. ,aktualizované 

R. Raši: Budeme pokračovať v podpore malých a stredných podnikov

Úrad podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu SR podľa Rašiho na podporu malých a stredných podnikov využíva model hybridného financovania, ktorý spája verejné finančné zdroje so súkromnými.,aktualizované 

Sýkora: Na trampolínach a nafukovacích hradoch je vyššie riziko úrazu

Vládne nariadenie, ktoré určovalo povinnosti výrobcov nových zariadení na detských ihriskách, bolo účinné do 1. apríla.