NHL

Pospíšil aj Slafkovský bodovali a takmer sa spolu pobili

Erik Černák sa podieľal dvoma asistenciami na triumfe Tampy Bay na ľade Floridy 5:3.,aktualizované

NHL: Tkachuk hetrikom zariadil víťazstvo Ottawy na ľade NY Islanders

Ottawa dokázala otočiť z 1:2 na 3:2, no 38 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času poslal duel do predĺženia Bo Horvat.

Toffoli strelil prvé góly v drese Winnipegu

Dvakrát sa presadil aj Slovinec Anže Kopitar v drese Kings. ,aktualizované

Arizona bližšie k vlastnej aréne, vyhliadnutý pozemok pôjde do aukcie

Pozemok vo Phoenixe, kde klub plánuje postaviť svoju novú halu, bol vo štvrtok ocenený na 68,5 milióna amerických dolárov.

NHL a NHLPA predĺžili lehotu na riešenie sporu Perryho so Chicagom

Klub s ním ukončili zmluvu koncom novembra pre "neakceptovateľné správanie". Tridsaťosemročný hráč sa už medzitým vrátil do akcie a pôsobí v Edmontone Oilers.

Point a Kučerov žiarili v drese Tampy, Matthews zvýšil náskok

Point sa blysol šiestimi bodmi za tri góly a rovnaký počet asistencií, Kučerov pridal päť s bilanciou 1+4.

Slafkovský bodoval tretíkrát za sebou a potvrdil záujem prísť na MS

Slovenský útočník prihral v noci na piatok na jediný gól Montrealu v domácom súboji s Bostonom, ktorý hostia vyhrali 2:1 po predĺžení.

Slafkovský a Nemec zaznamenali asistenciu, Regendovi neuznali gól

Nemec bodoval v druhom stretnutí v rade. ,aktualizované

Eriksson Ek bude chýbať Minnesote pre zranenie

Eriksson Ek zápas nedohral po tom, čo ho trafila strela Nicka Bjugstada. Zatiaľ nie je známe, ako dlho bude pauzovať.

UKRADLI JÁGROV: V Kalifornii odcudzili figúrky s podobizňou Čecha

Klub plánoval figúrky rozdať fanúšikom, teraz musí tento plán odložiť.

Fehérváry sa stal 42. slovenským hráčom s dvesto zápasmi v profilige

Fehérváry mal na dosah aj 11. asistenciu v sezóne, keď v 3. tretine založil ofenzívnu akciu, ktorá vyústila do prečíslenia so zakončením Alexandra Ovečkina.

Hokejista Hyman dosiahol štvrtý hetrik v Oilers ako prvý od Gretzkého

Hyman, ktorý pôsobí v Edmontone iba druhú sezónu, zároveň vyrovnal klubový rekord Gretzkého, keď skóroval v 10. domácom zápase po sebe.

Washington prehral v Edmontone 2:7, Fehérváry s dvomi mínuskami

Fehérváry nastúpil v elitnej formácii hostí popri Johnovi Carlssonovi.,aktualizované

Toronto predĺžilo zmluvu s útočníkom McMannom o dva roky

McMann by sa v lete stal neobmedzeným voľným hráčom.

Černák pravdepodobne nastúpi už proti Rangers, Cooper: Je pripravený

Dvadsaťšesťročný obranca nedohral predchádzajúci zápas proti Philadelphii Flyers (7:0), keď 42 sekúnd pred druhou sirénou za pomoci spoluhráčov opustil ľadovú plochu.

New Jersey povolalo do tímu fínskeho obrancu Hatakku

V zostave má nahradiť Jonasa Siegenthalera, ktorého v pondelkovom stretnutí zranil Matt Rempe z New Yorku Rangers.

Rempe zasiahol Siegenthalera lakťom do hlavy, dostal dištanc

Obaja zápas nedohrali - útočník "jazdcov" za trest do konca zápasu a Siegenthaler pre zranenie. Rangers napokon zvíťazili nad Devils 3:1.

Fehérváry by sa mohol po zranení vrátiť proti Edmontonu

Fehérváry sa zranil sa hneď v prvom striedaní, keď nešťastne spadol za vlastnou bránkou. Odvtedy laboruje so zranením v dolnej časti tela.

Hlavnou postavou nočného programu NHL bol Connor Bedard

edard sa stal piatym 18-ročným hráčom v histórii ligy, ktorý odohral päťbodový duel.

Slafkovský vyrovnal zápis Richarda, atakuje klubový rekord

Najvyššie draftovaný hráč roka 2022 sa stále pokúša o častejšiu streľbu. Ani proti Columbusu príliš nešpekuloval a v presilovke vypálil bez prípravy.

Slafkovský prispel gólom k víťazstvu Montrealu, Regenda nebodoval

Slafkovský nastúpil tradične v prvej formácii Canadiens a jeho gólový moment prišiel už vo štvrtej minúte. ,aktualizované

Anaheim povolal Regendu do prvého tímu

Dvadsaťštyriročný krídelník by sa mohol objaviť v zostave v noci na stredu v dueli na ľade Chicaga.

Hertl sa čoskoro zotaví zo zranenia kolena: Čoskoro sa vrátim na ľad

Čoskoro sa vrátim na ľad. Dávam si pozor, aby som nerobil nič navyše a bol stopercentne pripravený, uviedol český hokejista Tomáš Hertl pre oficiálny portál súťaže nhl.com.

Vancouver sa bude musieť niekoľko týždňov zaobísť bez brankára Demka

Demko sa zranil v 34. minúte stretnutia s Winnipegom (5:0) a nahradiť ho musela tímová dvojka Casey DeSmith.

Quick sa v počte víťazstiev v historickej tabuľke vyrovnal Hašekovi

Quicka prekonal iba v 58. minúte strelou švihom slovenský obranca Šimon Nemec, pre ktorého to bol tretí gól v profilige.

Nemec skóroval po 26-zápasovej odmlke, no Devils prehrali

Nemec zaznamenal presný zásah po 26-zápasovej odmlke, predtým naposledy skóroval 5. januára do siete Chicaga. ,aktualizované

NHL: Ekblad je zranený, Floride bude chýbať dva týždne

Ekblad nastúpil v tejto sezóne v 47 zápasoch a má na konte 17 bodov (4+13).

Hviezdy týždňa NHL sú útočníci MacKinnon, Zacha a brankár Demko

Prvou hviezdou je MacKinnon, ktorý predĺžil svoju bodovú sériu na domácom ľade už na 32 zápasov. Ide o tretiu najdlhšiu sériu v histórii ligy.

Norris podstúpil operáciu ramena, Ottawe nepomôže do konca sezóny

Dvadsaťštyriročný center nastúpil v tomto ročníku v 50 dueloch a zaznamenal 30 bodov (16+14). Martin nepotvrdil, ktoré rameno mu operovali.

Brendan Lemieux podpísal s Carolinou novú ročnú zmluvu

Dvadsaťsedemročný útočník má v tejto sezóne na konte tri body (2+1) v 25 zápasoch.

O’Connor vynechá zvyšok sezóny, Landeskog možno nastúpi počas play off

Dvadsaťsedemročný O'Connor vynechal šesť zápasov od All Star víkendu pre zranenie. V 57 zápasoch tejto sezóny zaznamenal 13 gólov a 12 asistencií.

Chicago podpísalo dvojročnú zmluvu s útočníkom Slaggertom z NCAA

Slaggert pôsobil štyri roky v prestížnej univerzitnej NCAA.

Bedard je prvý 18-ročný hráč Chicaga s troma trojbodovými zápasmi

Center elitného útoku "jastrabov" sa dvoma gólmi a asistenciou podieľal na víťazstve svojho tímu nad Arizonou (7:4).

Tortorella dostal dvojzápasový dištanc za neprofesionálne správanie sa

Šesťdesiatpäťročný americký kouč dostal tiež pokutu 50-tisíc USD za neprofesionálne správanie sa voči rozhodcom v nedeľňajšom zápase s Tampou Bay (0:7).

Prvý hetrik Blackwella pomohol k výhre Chicaga nad Arizonou 7:4

Calgary naďalej bez suspendovaného Martina Pospíšila prehralo na ľade Caroliny vysoko 2:7. ,aktualizované

Šesťorkin oslávil jubileum nulou, Raddysh vyrovnal rekord Tampy

Jonathan Marchessault strelil tri góly Vegas a pomohol k víťazstvu 5:3 nad Detroitom.

Montreal prehral s Torontom 2:3, Slafkovský dvakrát asistoval

V štatistike plus-mínus mal na konte plus jeden bod a vyhlásili ho za druhú hviezdu zápasu. ,aktualizované

NHL: Devils s Nemcom podľahli Caroline

Slovenský obranca nastúpil v tretej obrannej dvojici, na ľade strávil 21:14 minút a odsedel si menší trest za hrubosť.

NHL: Ducks poslali Regendu späť na farmu po jednom zápase

Ducks poslali do AHL aj ďalšieho útočníka Glenna Gawdina, ktorý taktiež nastúpil proti Ottawe.