NHL: Cehlárik prispel gólom k triumfu Bostonu nad Chicagom

Na archívnej snímke Peter Cehlárik. Foto: TASR/AP

Ottawa v zostave s Christiánom Jarošom prehrala s Carolinou.

New York 13. februára (TASR) - V zámorskej NHL sa v noci na stredu zapísali do streleckej listiny dvaja slovenskí hokejisti. Richard Pánik prispel gólom a asistenciou k triumfu Arizony na ľade Vegas 5:2, keď v závere strelou do prázdnej bránky spečatil skóre a presadil sa aj Peter Cehlárik, ktorý skóroval pri víťazstve Bostonu nad Chicagom 6:3.

Cehlárik strelil svoj štvrtý gól v sezóne, keď v 48. minúte v presilovke po skvelej nahrávke Dantona Heinena zvýšil na 5:3 pre Bruins. Slovenský krídelník odohral presne 11 minút, ale zaznamenal dva mínusové body, keď bol na ľade pri všetkých troch presných zásahoch Blackhawks. Bodoval aj kapitán "medveďov" Zdeno Chára, ktorý si pripísal na konto piatu asistenciu v sezóne a dva plusové body. Boston aj bez zranenej hviezdy Davida Pastrňáka, ktorý bude chýbať minimálne dva týždne, ukončil sedemzápasovú víťaznú sériu Chicaga. Bilanciou 1+3 sa blysol Brad Marchand, dva góly dal David Krejčí a tri body (1+2) si pripísali Heinen a Jake DeBrusk. "Pri absencii Pastrňáka potrebujeme aby zabrali všetci. Heinen a DeBrusk boli dnes skvelí, predviedli niekoľko fantastických akcií," povedal Marchard pre nhl.com. V bránke Bostonu dostal pred Jaroslavom Halákom prednosť Tuukka Rask. Tréner Bruins Bruce Cassidy dosiahol 100. víťazstvo na lavičke Bostonu. "100 víťazstiev? Znie to dobre. Už sa teším na 101., verím, že nebudem čakať dlho," povedal Cassidy. Útočník Chicaga Patrik Kane si pripísal asistenciu a natiahol tak svoju bodovú sériu na 15 zápasov. Počas tejto série zaznamenal v 14 zápasoch v sérii asistenciu, čím vyrovnal klubový rekord slovenského rodáka Stana Mikitu. Ten si minimálne jednu asistenciu pripísal v 14 dueloch v čase od 26. novembra do 25. decembra 1967.

Vydarený duel odohral Richard Pánik, ktorý v Lad Vegas asistoval pri víťaznom góle Arizony a potom do prázdnej bránky spečatil triumf Coyotes 5:2. Bol to jeho jedenásty presný zásah v sezóne. Na ľade strávil takmer 19 minút, zaznamenal dva plusové body a dve strely. V polovici tretej tretiny mal veľký podiel na tom, že "kojoti" zlomili nerozhodný stav 2:2. Šikovnou zadovkou poslal puk spoza bránky "do ohňa" a Nick Cousins poslal svoj tím do vedenia 3:2. Pánik zaznamenal 13. asistenciu v sezóne. V bránke Arizony zažiaril Darcy Kuemper, ktorý chytil 41 striel. Golden Knights prehrali doma štvrtýkrát za sebou.

Tampa Bay bez zraneného slovenského obrancu Erika Černáka zdolala Calgary 6:3. Černák podľa tampabay.com odkrivkal zo šatne po nedeľňajšom víťazstve nad Floridou a vynechal utorňajší predzápasový tréning. Tréner Jon Cooper označil jeho zranenie dolnej časti tela ako "day-to-day", teda, že bude posudzované na dennej báze. Hviezdou duelu bol ruský útočník "bleskov" Nikita Kučerov, najproduktívnejší hráč NHL (88 bodov) si vylepšil štatistiky o gól a tri asistencie. "Je to mimoriadne talentovaný hráč. Je schopný nájsť spoluhráča presnou prihrávkou aj keď sa zdá, že je obsadený," chválil Kučerova tréner Cooper. Lightning vyhrali tretí duel za sebou a upevnili si pozíciu lídra NHL.

Ottawa v zostave s Christiánom Jarošom prehrala s Carolinou 1:4. Hurricanes po dvoch tretinách prehrávali, ale v poslednej dvadsaťminútovke predviedli "hurikán", keď strelili štyri góly a ukončili tak úspešný päťzápasový trip, počas ktorého dosiahli štyri víťazstvá. Dva góly strelil Teuvo Teräväinen, Micheal Ferland mal bilanciu 1+2. "Dve tretiny sme nehrali dobre, ale v tretej sme rýchlo skórovali, každá formácia zabrala a som rád, že sme skóre otočili," povedal tréner Caroliny Rod Brind'Amour. Jaroš bol na ľade 14 a pol minúty, zaznamenal jednu mínusku a raz vystrelil na bránku.

Hokejisti Buffala Sabres zdolali New York Islanders 3:1 a ukončili "ostrovanom" trojzápasovú víťaznú sériu. Dve asistencie si pripísal útočník Jack Eichel a bodoval v šiestom stretnutí za sebou. Stal sa len druhým hráčom "šablí" za uplynulých 20 rokov, ktorý na dosiahnutie méty 60 bodov potreboval 53, alebo menej zápasov. Naposledy to dosiahol Daniel Briere, ktorému sa to podarilo za prvých 51 duelov. Dallas vyhral na ľade Floridy 3:0 a uspel v šiestom z uplynulých ôsmich duelov. Panthers nenašli recept na prekonanie ruského brankára Antona Chudobina, ktorý zneškodnil 30 striel a zaznamenal druhý shutout v sezóne. Darilo sa aj Columbusu, ktorý zdolal obhajcu Stanley Cupu Washington 3:0 a natiahol víťaznú sériu na štyri zápasy. Sergej Bobrovskij si pripísali tretie čisté konto v sezóne a 27. v kariére.

Výbornú formu potvrdili hokejisti St. Louis, ktorí zdolali New Jersey vysoko 8:3 a natiahli víťaznú sériu na sedem zápasov. Nad Devils vyhrali už desiatykrát za sebou. Dve asistencie pridal Vladimir Tarasenko a natiahol svoju bodovú sériu na deväť duelov, čo je jeho kariérne maximum. Obranca Alex Pietrangelo zaznamenal šesť plusových bodov, z hráčov Blues sa to naposledy podarilo Rickovi Lapointeovi a Billovi Stewartovi v zápase s Vancouverom Canucks 11. novembra 1980. O víťazstve Philadelphie 5:4 na ľade Minnesoty rozhodol necelých päť minút pred koncom svojim druhým gólom v zápase James van Riemsdyk. Flyers uspeli v desiatom z posledných dvanástich duelov. Toronto vyhralo na ľade Colorada 5:2, o čom rozhodlo v druhej tretine. Maple Leafs strelili v priebehu 109 sekúnd tri presilovkové góly a dostali sa do vedenia 4:1. Avalanche sa vôbec nedarí, prehrali už ôsmy zápas v rade.

Sumáre NHL:

BOSTON BRUINS - CHICAHO BLACKHAWKS 6:3 (3:1, 1:1, 2:1)
15. Krejčí (Bergeron, DeBrusk), 16. Heinen (Marchand, CHÁRA), 19. Marchand (Heinen, Bergeron), 39. DeBrusk (Krejčí, Marchand), 48. CEHLÁRIK (Heinen, Krug), 56. Krejčí (Marchand, DeBrusk) - 5. DeBrincat (Kahun, Strome), 40. Keith (Murphy, Kahun), 45. Gustafsson (Keith, Kane). Brankári: Rask - Delia, strely na bránku: 37:26, 17.565 divákov.

BUFFALO SABRES - NEW YORK ISLANDERS 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
17. Skinner (Eichel), 27. Pominville (Eichel), 58. Larsson (Okposo, Girgensons) - 20. Cizikas (Martin, Clutterbuck). Brankári: Ullmark - Lehner, strely na bránku: 22:25, 16.894 divákov.

FLORIDA PANTHERS - DALLAS STARS 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
12. Seguin (Hintz, Radulov), 33. Lindell (Seguin, Benn), 58. Seguin (Radulov). Brankári: Luongo - Chudobin, strely na bránku: 30:19, 9472 divákov.

COLUMBUS BLUE JACKETS - WASHINGTON CAPITALS 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
27. Duclair (Bjorkstrand, Werenski), 57. Foligno (Jones, Murray), 60. Panarin (Anderson). Brankári: Bobrovskij - Holtby, strely na bránku: 32:20, 15.701 divákov.

OTTAWA SENATORS - CAROLINA HURRICANES 1:4 (1:0, 0:0, 0:4)
13. Stone (Ceci, Tierney) - 41. Ferland (Hamilton), 48. Williams (Ferland, Aho), 50. Teräväinen (Niederreiter, Williams), 57. Teräväinen (Ferland). Brankári: Nilsson - McElhinney, strely na bránku: 26:37, 10.648 divákov.

TAMPA BAY LIGHTNING - CALGARY FLAMES 6:3 (3:1, 2:1, 1:1)
12. Point (Miller, Kučerov), 17. Paquette (Martel, Callahan), 18. Kučerov (Stralman, Point), 31. Cirelli (Kučerov, Gourde), 37. Gourde (Coburn, Stamkos), 46. Stamkos (Kučerov, Point) - 19. Giordano (Lindholm, Gaudreau), 30. Monahan (Lindholm), 55. Monahan (Lindholm, Gaudreau). Brankári: Vasilevskij - Rittich, strely na bránku: 27:22, 19.092 divákov.

ST. LOUIS BLUES - NEW JERSEY DEVILS 8:3 (3:1, 3:0, 2:2)
6. Pietrangelo (Schenn, Tarasenko), 7. Barbašev (Thomas), 16. Schwartz (Bortuzzo, Bozak), 21. O'Reilly (Schenn), 27. MacEachern (Pietrangelo, Barbašev), 36. Bozak (Parayko), 41. Pietrangelo (Tarasenko, O'Reilly), 50. Barbašev (Steen) - 11. Zacha (Agostino), 49. Palmieri (Hischier, Butcher), 53. Müller. Brankári: Binnington - Kinkaid, strely na bránku: 39:23, 17.509 divákov.

NASHVILLE PREDATORS - DETROIT RED WINGS 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
28. Arvidsson (Johansen, Forsberg), 38. Subban (Johansen) - 16. Glendening (Jensen, Ehn), 28. Larkin (Vanek, Mantha), 45. Athanasiou (Glendening, Jensen). Brankári: Rinne - Howard, strely na bránku: 34:27, 17.260 divákov.

MINNESOTA WILD - PHILADELPHIA FLEYRS 4:5 (3:1, 0:2, 1:2)
9. Parise (Granlund, Spurgeon), 11. Kunin, 14. Kunin (Eriksson Ek, Spurgeon), 43. Spurgeon (Suter, Foligno) - 3. Bailey (Varone), 29. van Riemsdyk (Simmonds, Gostisbehere), 34. Couturier (Sanheim, Giroux), 47. Giroux (Voráček, Sanheim), 56. van Riemsdyk (Couturier, Gostisbehere). Brankári: Dubnyk - Stolarz, strely na bránku: 39:26, 18.607 divákov.

WINNIPEG JETS - NEW YORK RANGERS 4:3 (2:0, 0:2, 2:1)
5. Scheifele (Morrow, Connor), 19. Scheifele (Wheeler), 46. Morrow (Scheifele, Chiarot), 48. Copp (Appleton) - 21. Zibanejad (Kreider, Zuccarello), 40. Bučnevič (Strome, DeAngelo), 41. Zibanejad (Shattenkirk, Zuccarello). Brankári: Hellebuyck - Lundqvist, strely na bránku: 36:37, 15.231 divákov.

COLORADO AVALANCHE - TORONTO MAPLE LEAFS 2:5 (1:1, 0:3, 1:1)
16. Compher (Graves, Kerfoot), 49. Kerfoot (Girard) - 4. Kapanen (Matthews), 26. Matthews (Tavares, Marner), 27. Kadri (Tavares, Matthews), 28. Kapanen, 46. Kadri (Nylander, Johnsson). Brankári: Varlamov (28. Grubauer) - Andersen, strely na bránku: 36:28, 16.426 divákov.

VEGAS GOLDEN KNIGHTS - ARIZONA COYOTES 2:5 (0:0, 2:2, 0:3)
35. Pirri (Eakin, Merrill), 40. Schmidt (Pacioretty, Šťastný) - 30. Oesterle (Stepan, Chychrun), 34. Galchenyuk (Cousins), 50. Cousins (PÁNIK, Hinostroza), 58. Archibald (Stepan, Hjalmarsson), 60. PÁNIK (Hinostroza, Hjalmarsson). Brankári: Fleury - Kuemper, strely na bránku: 43:26, 18.212 divákov.

Richard Pánik (Arizona) 18:55 1 1 2 +2 2 0
Peter Cehlárik (Boston) 11:00 1 0 1 -2 2 0
Zdeno Chára (Boston) 21:04 0 1 1 +2 1 2
Christián Jaroš (Ottawa) 14:36 0 0 0 -1 1 0