Hokej

Montreal zdolal Rangers, v sérii prehráva 1:2

Pred Slovákom Petrom Budajom dostal v bránke Canadiens opäť prednosť nováčik Dustin Tokarski, ktorému sa od začiatku zápasu darilo úspešne eliminovať streleckú snahu "jazdcov". ,aktualizované

Halák podpísal s Islanders štvorročný kontrakt na 18 miliónov dolárov

Účastník ZOH 2014 v Soči začal túto sezónu v St. Louis. Blues ho vo februári vymenili do Buffala, no v drese Sabres neodchytal ani minútu, "šable" ho totiž vytrejdovali do Washingtonu.

Švédi prekvapenie nedovolili, o finále budú bojovať so silným Ruskom

Bielorusi prehrali so Švédskom vo štvrťfinále MS 3:2.

Fíni takmer nepostúpili do štvrťfinále, teraz bojujú o medaily

Fíni o svojom postupe do semifinále rozhodli tri minúty pred koncom zápasu. Kanade sa už vyrovnať nepodarilo.

Česi sú prví semifinalisti, po neskutočnej dráme vyradili USA

Česi sa v sobotňajšom semifinále stretnú s Fínskom, ktoré vyradilo Kanadu. ,aktualizované

Rusi opäť vyhrali, vo štvrťfinále si poľahky poradili s Francúzmi

Zborná vyhrala na šampionáte ôsmy zápas v rade a v sobotňajšom súboji o finále sa stretne s víťazom posledného štvrťfinálového duelu medzi Švédskom a Bieloruskom.

Výbor pre rodovú rovnosť vyzýva NR SR neschváliť návrhy novely ústavy

Členovia výboru upozornili na to, že takáto právna úprava by mohla ženy nepriamo nútiť vstupovať do manželstva ako jedinej formy inštitucionalizovaného partnerského spolužitia.

Chicago prehralo s Los Angeles, Gáborík asistoval

Dvom Slovákom v drese Chicaga sa príliš nedarilo. ,aktualizované

Súpermi Košíc v A-skupine Ligy majstrov Oulu, Kölner Haie a Liberec

Hráči slovenského majstra sa mená svojich súperov v Lige majstrov dozvedeli po stredajšom tréningu.

Miklík je štvrtým najproduktívnejším hráčom MS v základnej časti

Štatistiku v tomto meradle ovládol ruskú útočník Viktor Tichonov.

Dušan Gregor sa stal novým trénerom Vladivostoku

Päťdesiatdvaročný kormidelník odštartoval svoju trénerskú kariéru na striedačke juniorskej reprezentácie SR do 20 rokov.

Slovan sa dohodol so švédskym brankárom Backlundom, podpíše na rok

Skúsený gólman, ktorý naposledy obliekal dres Viťaza Podolsk, by mal s belasými podpísať kontrakt ešte v priebehu tohto týždňa.

Tím nepostúpil, no ani neprepadol

Minsk bol investíciou do budúcnosti.

Ladislav Nagy bude pokračovať v Slovane, podpíše do 30. apríla 2016

Nagy odštartoval uplynulú sezónu v drese HC Košice, odkiaľ koncom novembra putoval do Jokeritu Helsinki.

Senický obranca Jozef Salajka tragicky zahynul na motorke

V utorok večer neprežil pád zo svojej motorky, ktorému predchádzala zrážka s osobným autom.

Slovenskí hokejisti sú už doma, rezonovalo najmä zbabrané Francúzsko

Slováci nazbierali v siedmich dueloch dokopy 10 bodov za tri víťazstvá a jednu prehru po predĺžení.

Česi sa výhrou nad Francúzskom vyhli silnému Rusku

Česi dokázali proti húževnatým Francúzom otočiť nepriaznivý stav a v predĺžení ich zdolali 5:4. Vyhli sa tak štvrťfinálovému súboju s doposiaľ nepokoreným Ruskom.

Rusi zdolali Bielorusov, do cesty o medaily sa im postaví Francúzsko

Bielorusi obsadili 3. priečku a vo štvrťfinále sa stretnú so Švédmi.

Vůjteka láka Ostrava, mladíci podľa neho doplatili na neskúsenosť

Jeho mladý tím sa prezentoval sympatickými výkonmi, doplatil však na svoju neskúsenosť. S Minskom sa lúči s bilanciou tri víťazstvá, tri prehry v riadnom hracom čase a jedna po predĺžení.

Miklík by vymenil svoje body za postup, Nagy chce, aby Vůjtek zostal

Pre viacerých mladíkov bol šampionát dobrou školou. Síce primárny cieľ nesplnili, no získali neoceniteľné skúsenosti.

Slováci v rebríčku IIHF zostanú na 8. mieste, v skupine s Nemcami

Predposledným 11. miestom na februárových ZOH si Slováci riadne pohoršili koeficient v renkingu IIHF.

Šatan ukončil kariéru, rozlúčil sa po zápase s Dánskom ako Demitra

Už predtým som povedal, že to bude moja posledná sezóna, alebo polsezóna a zatiaľ sa na tom nič nezmenilo, skonštatoval.,aktualizované

Slovensko sa lúči so šampionátom víťazstvom nad Dánskom

Gólový maratón v závere tretej tretiny ukončil našu púť na MS v Minsku. Góly Viedenského a Tatara rozhodli o víťazstve Slovákov nad Dánskom 4:3. Jesper Jensen stihol už len skorigovať výsledok.,aktualizované

Švajčiari pomohli Fínom do štvrťfinále, Lotyši po prehre končia

Lotyšom nakoniec štvrťfinále utieklo. So Švajčiarmi nedokázali zvíťaziť a po prehre 3:2 sa s Minskom lúčia.

Slovensko sa lúči so šampionátom víťazstvom nad Dánskom 4:3

Gólový maratón v závere tretej tretiny ukončil našu púť na MS v Minsku. Góly Viedenského a Tatara rozhodli o víťazstve Slovákov nad Dánskom. Jesper Jensen stihol už len skorigovať výsledok.,aktualizované

Ovečkin trénoval individuálne, kapitánom proti Bielorusku Zaripov

Ovečkin nezasiahne do utorňajšieho večerného stretnutia proti Bielorusku, ktorým Rusi ukončia boje v základnej B-skupine.

Američania majú postup do štvrťfinále istý, Nemecko zdolali 5:4

V tabuľke B-skupiny sú tak priebežne na druhej priečke.

Kanadskí hokejisti zdolali Nórov 3:2, stali sa víťazmi A-skupiny

Pre severanov sa tak MS tento rok skončili.

Tréner Lotyšska po neuznanom góle: Rozhodca chcel ísť asi do baru

Lotyšsko podalo formálny protest na predstaviteľov Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF), aby preskúmali incident.

Rangers vedú nad Montrealom 2:0, séria sa sťahuje do New Yorku

Kanadskému tímu výrazne chýbal brankár Carey Price, ktorého medzi žrďami nenahradil Slovák Peter Budaj - príležitosť dostal Dustin Tokarski.,aktualizované

Lotyši zúria pre neuznaný gól, Bielorusi sú vo štvrťfinále

Lotyši budú bojovať o postup do štvrťfinále v utorok o 15.45 SELČ proti Švajčiarom.

Taliani prehrali so Švédskom a lúčia sa s A-kategóriou

Taliansko tak obsadilo v základnej A-skupine posledné ôsme miesto, jediné tri body získali hokejisti z Apeninského polostrova po výhre nad Francúzskom.

St. Louis predĺžilo zmluvu s Elliottom, Miller sa nevráti

Tento krok zároveň znamená, že do tímu Blues sa nevráti Ryan Miller, ktorého vedenie získalo 28. februára z Buffala Sabres výmenou za slovenského brankára Jaroslava Haláka.

Český obranca Philipp sa upísal HC Košice na dva roky

Český zadák okrem pražskej Sparty pôsobil i vo Vítkoviciach, vo Fínsku obliekal dresy Pelicans Lahti a Espoo Blues, vo Švédsku Lulea HF. V KHL hral za Salavat Julajev Ufa a Avtomobilist Jekaterinburg.

Francúzi zdolali Dánov 6:2, Slováci bez štvrťfinále

Pre reprezentantov ´galského kohúta´ je to prvá účasť medzi najlepšou osmičkou od roku 1995.,aktualizované

S Dánmi je stále o čo hrať, tvrdí Nemeček

Prezident SZĽH po zápase Dánska a Francúzska netajil sklamanie, na druhej strane športovo priznal, že Francúzi si víťazstvo i postup medzi najlepšiu osmičku zaslúžili.

Slovenská nádej na štvrťfinále zhasla: Je to sklamanie, tvrdí Vůjtek

Rozhodlo o tom v pondelok víťazstvo francúzskych hokejistov 6:2 nad Dánskom, po ktorom je jasné, že Slováci nemôžu skončiť v tabuľke A-skupiny lepšie ako na piatom mieste.,aktualizované

Price vynechá celú sériu s Rangers, šancu dostane Budaj

Druhý zápas série je na programe v noci na utorok opäť v Montreale.

Fíni zvíťazili nad Kazachmi 4:3, štvrťfinále isté nemajú

Ich prípadný postup do štvrťfinále závisí od najbližších výsledkov Bieloruska a Lotyšska.

Slovenské dresy v Minsku nadchli autorov oficiálneho webu

Slováci nový dizajn dresov prezentovali ešte v minulom roku a reprezentácia už v nich odohrala prvé zápasy tento rok na ZOH v Soči.