Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav

Trenčín zdolal Nitru 3:2 v baráži TEL, v sérii vedie 2:1

Na snímke zľava Sahir Gill (HK Nitra), Šimon Petráš (HK Dukla Trenčín) a Filip Bajtek (HK Nitra) bojujú o puk v treťom zápase kvalifikácie o postup do play off hokejovej Tipos extraligy HK Dukla Trenčín - HK Nitra v Trenčíne vo štvrtok 14. marca 2024. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

O triumfe rozhodol dvomi gólmi v závere švédsky útočník Filip Ahl.

Ak si želáte, aby počítač prečítal text článku, použite prehrávač nižšie.
00:00 / 00:00
Trenčín 14. marca (TASR) - Hokejisti Dukly Trenčín zdolali v treťom zápase predkola play off Tipos extraligy doma Nitru 3:2 a v sérii sa ujali vedenia 2:1. O triumfe rozhodol dvomi gólmi v závere švédsky útočník Filip Ahl. Štvrtý duel série sa hrá v piatok o 18.00 h opäť na Zimnom štadióne Pavla Demitru.

Nitrania mali v prvej tretine viac z hry a z aktivity vyťažili úvodný gól. V 13. minúte sa Samuel Buček zbavil Rayena Petrovického, natlačil sa od mantinelu pred bránku a položil si Connora LaCouveeho - 0:1. Dukla potom prebrala iniciatívu a šesť sekúnd pred koncom druhého dejstva vyrovnala v presilovke po tvrdej strele Tora Imma. To už hral Trenčín bez skúseného Tomáša Starostu, ktorý dostal za faul kolenom na Tomáša Pobežala trest na 5 min + DKZ. Nitranov dostal v 47. minúte do opätovného vedenia Jakub Lacka, no tesný náskok neudržali. Ahl dvomi presnými zásahmi strhol vedenie na stranu domácich. V závere si už Dukla víťazstvo ustrážila, hosťom nepomohla ani power play bez brankára. V piatok tak môžu Trenčania rozhodnúť o svojom postupe do štvrťfinále.

tretí zápas predkola play off Tipos extraligy

HK Dukla Trenčín - HK Nitra 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Góly
: 40. Immo (Pietroniro), 54. Ahl (Petráš), 56. Ahl (Charbonneau) – 13. Buček (Gill, Cotton), 47. Lacka (Jackson). Rozhodovali: Orolin, Žák - Stanzel, Gegáň, vylúčení: 3:7 na 2 min., navyše 31. Starosta (Trenčín) 5 min+DKZ za faul kolenom, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 4119 divákov.

Trenčín: LaCouvee - Pietroniro, Starosta, Kielb, Petrovický, M. Hudec, Hlaváč, Nátny - Immo, Baláž, Petráš - Charbonneau, Conway, Ahl - Giľák, Sojčík, D. Hudec - Sloboda, J. Mikúš, Krajčovič

Nitra: Aittokallio - Cotton, Mezei, Kousa, Gajdoš, Bača, Stacha, Valent, Fatul - Bajtek, Gill, Buček - Newell, Bubela, Jackson - Lacka, Čederle, Okoličány - Bačo, Hrnka, Pobežal