Sparta v novej sezóne začína s triumfom, na ľade sa blysol aj Ďaloga

Ilustračná fotografia. Foto: TASR

Slovenský obranca Marek Ďaloga asistoval pri víťaznom góle domácich, jednu prihrávku si do kanadského bodovania pripísal aj jeho spoluhráč Matúš Sukeľ.

Praha 12. septembra (TASR) - Hokejisti Sparty Praha zvíťazili vo štvrtkovom otváracom zápase novej sezóny českej ligy na domácom ľade nad HC Škoda Plzeň tesne 7:6 po predĺžení. Slovenský obranca Marek Ďaloga asistoval pri víťaznom góle domácich, jednu prihrávku si do kanadského bodovania pripísal aj jeho spoluhráč Matúš Sukeľ. V drese hostí zaznamenal jeden bod za asistenciu Peter Čerešňák. Na ľade sa poriadne iskrilo a rozhodcovia rozdali dokopy až 97 trestných minút.

Sumár:

HC Sparta Praha – HC Škoda Plzeň 7:6 pp (1:3, 4:0, 1:3 - 1:0)

Góly: 2. Řepík, 21. Smejkal, 21. Řepík, 35. Košťálek, 38. Říčka (SUKEĽ), 41. Dočekal, 65. Košťálek (ĎALOGA) – 5. Rob, 15. Gulaš, 16. Straka, 44. Gulaš, 55. Mertl, 57. V. Němec (ČEREŠŇÁK)