Nedela 19. máj 2024Meniny má Gertrúda

Slovenskí parahokejisti podľahli Číne 0:10

Archívna snímka. Foto: TASR - Pavol Zachar

V druhom nedeľňajšom stretnutí "áčka" USA zdolalo Kórejskú republiku 10:0

Calgary 6. mája (TASR) - Slovenskí parahokejisti prehrali aj vo svojom druhom stretnutí na MS v Calgary. V nedeľnom zápase A-skupiny podľahli Číne vysoko 0:10, rovnakým pomerom prehrali aj v prvom dueli s USA. Slováci sa opäť predstavili bez kapitána tímu a najlepšieho strelca reprezentácie Martina Joppu, ktorý očakáva narodenie prvého potomka. K mužstvu by sa mal pripojiť v pondelok. Posledný skupinový duel odohrá Slovensko v utorok proti Kórejskej republike.

V druhom nedeľňajšom stretnutí "áčka" USA zdolalo Kórejskú republiku 10:0. V B-skupine Kanada uspela nad Talianskom 10:0 a Česko triumfovalo nad Japonskom 5:0.

MS v parahokeji:

A-skupina:

Čína - SLOVENSKO 10:0 (2:0, 6:0, 2:0)

Góly: 12. Šen, 15. Sung, 18. Sung, 20. Wang, 24. Wang, 27. Šen, 28. Li, 29. Sung, 35. Šen, 40. Sü

hlasy po zápase /zdroj: spv.sk/:

Ivan Hricko, tréner SR: "My sme sa na Čínu pripravovali inak ako na Ameriku a myslím si, že prvú tretinu sme mali vynikajúcu, za stavu 0:0 sme mali dve gólové šance. V takýchto zápasoch ich však musíme premieňať, lebo väčšinou sú to jediné šance, ktoré v stretnutí máme. Do dvanástej minúty sme držali bezgólový stav, v poslednej päťminútovke sme dostali dva góly, ale s prvou tretinou sme boli nadmieru spokojní. V druhej tretine sme si to vlastnou nekoncentrovanosťou a nedodržiavaním dôležitých taktických pokynov sami pokazili. Všetci vieme, že nás je málo, aby sme mohli jazdiť hore dole 45 minút s tímami ako USA alebo Čína. Ak nebudeme dodržiavať to, čo si povieme v kabíne, a budeme si chcieť hrať vlastný hokej, tak nebudeme úspešní."

Marián Ligda, kapitán SR: "Mali sme taktiku, ktorú sme v prvej tretine veľmi dobre aplikovali a možno sme aj nejaký gól mohli dať. Ale Číňania nás jednoznačne prevalcovali v tej druhej, a potom už pokračovali vo svojej hre aj v tretej tretine. Ale vyskúšali sme si určité veci, lebo pre nás sú dôležité ďalšie zápasy s Kóreou a potom vo vyraďovacej fáze. Verím, že tam budeme úspešní a neminie nás nejaké pekné umiestnenie."

Kórejská republika - USA 0:11 (0:8, 0:3, 0:0)