Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav

L. Mikuláš si poradil so Zvolenom 5:1, vyrovnal stav série na 2:2

Na snímke zľava brankár Liptovského Mikuláša Aleksej Krasikov a Jozef Sládok (Zvolen) počas hokejovej kvalifikácie o postup do play off hokejovej Tipos extraligy medzi HK 32 Liptovský Mikuláš - HKM Zvolen 15. marca 2024 v Liptovskom Mikuláši. Foto: TASR - Ján Krošlák

Mikuláš sa v piatkovom stretnutí ujal vedenia vo 4. minúte zásluhou šikovného teču Matta Berryho, hostia odpovedali už o 26 sekúnd neskôr gólom Mitchella Hultsa.

Liptovský Mikuláš 15. marca (TASR) - Hokejisti HK 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili vo štvrtom zápase predkola play off Tipos extraligy nad HKM Zvolen 5:1 a vyrovnali stav série na 2:2. O postupujúcom do štvrťfinále tak definitívne rozhodne piaty duel, ktorý je na programe v nedeľu o 18.00 h vo Zvolene.

Mikuláš sa v piatkovom stretnutí ujal vedenia vo 4. minúte zásluhou šikovného teču Matta Berryho, hostia odpovedali už o 26 sekúnd neskôr gólom Mitchella Hultsa. Opätovné vedenie vrátil domácim Alexander Avcin, ktorý dostal presnú prihrávku na hokejku do jazdy medzi kruhy a prehodil brankára Jakea Kupského. V druhej tretine mali Liptáci herne navrch a svoju prevahu vyjadrili ďalšími dvoma presnými zásahmi. Najprv využil presilovku Haralds Egle a potom sa ujalo nahodenie Petra Hraška - 4:1. Liptáci si už vedenie postrážili, v závere spečatil triumf do prázdnej bránky Marland Quince. Troma asistenciami sa pod víťazstvo podpísal Martin Réway.

štvrtý zápas predkola play off Tipos extraligy /na tri víťazstvá/:

HK 32 Liptovský Mikuláš - HKM Zvolen 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)

Góly: 4. Berry (Lalík, Mezovský), 9. Avcin (Réway, Quince), 26. Egle (Berry, Réway), 28. Hraško, 58. Quince (Réway, Avcin) - 5. M. Hults (Lukosevicius, Hecl). Rozhodovali: Novák, Crman – Bogdaň, Durmis, vylúčení: 5:8 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1451 divákov.

HK 32 Liptovský Mikuláš: Krasikov - Ullman, Lalík, Mezovský, Thompson, F. Fekiač, Hraško – Réway, Quince, Avcin – Berry, Egle, A. Nauš – Žilka, Kriška, J. Sukeľ – Nespala, Vankúš, T. Nauš

Zvolen: Kupsky - Mudrák, C. Hults, Gachulinec, Rauhauser, Hain, Sládok - Lukosevicius, M. Hults, M. Hecl – Kašlík, Fortin, Zuzin – Marcinek, Šiška, Csányi – Kolenič, V. Fekiač, Gábor

/stav série: 2:2/

Hokejisti HK Nitra triumfovali v piatok vo štvrtom súboji predkola play off Tipos extraligy na ľade Dukly Trenčín 5:4 a vyrovnali stav série na 2:2. Vynútili si tak rozhodujúci piaty zápas, ktorý sa bude hrať v nedeľu o 17.00 h pod Zoborom.

Skóre duelu otvoril rovnako ako vo štvrtok Samuel Buček. V 14. minúte bol faulovaný v úniku Sahir Gill, na trestné strieľanie sa podujal nitriansky kanonier a strelou do pravého horného rohu poslal hostí do vedenia. Domáci odpovedali ešte v prvej tretine, keď na 1:1 vyrovnal bekhendovým blafákom Jonathan Charbonneau. Hostia získali opätovne náskok v 23. minúte po góle Tomáša Hrnku, misky váh zrovnal v presilovke Phil Pietroniro. O víťazovi rozhodla až tretia tretina, kľúčová sa ukázala byť pasáž v 48.-49. minúte, keď zverenci Antonína Stavjaňu strelili tri presilovkové góly v priebehu 61 sekúnd. Najprv sa presadil Bubela a Sebastián Čederle a Filip Bajtek potom potrestali vylúčenie Jozefa Baláža, ktorý dostal za hru so zdvihnutou hokejkou 2+2 min. Dukla však dokázala ešte duel zdramatizovať. V 54. minúte Buček odplácal, podkopol Pietronira a putoval predčasne pod sprchy. Trenčania následnú päťminútovú presilovku dvakrát využili, keď sa druhýkrát v zápase presadil Charbonneau a na 4:5 znížil Šimon Petráš. Vytúženého tretieho gólu sa však Dukla napriek tlaku nedočkala. Nitra tesný náskok ubránila a vynútila si piaty duel.

HK Dukla Trenčín - HK Nitra 4:5 (1:1, 1:1, 2:3)

Góly: 17. Charbonneau (Sojčík), 37. Pietroniro (Immo, Ahl), 55. Charbonneau (Giľák, Ahl), 56. Petráš (Pietroniro, Baláž) - 14. Buček (z tr. strieľania), 23. Hrnka (Gajdoš, Kousa), 48. Bubela (Lacka, Kousa), 49. Čederle (Kousa, Newell), 49. Bajtek (Jackson). Rozhodovali: Giga, Snášel – Knižka, Kacej, vylúčení: 3:4 na 2 min., navyše 54. Buček (Nitra) 5 min+DKZ za podkopnutie, presilovky: 3:3, oslabenia: 0:0, 5236 divákov.

Trenčín: LaCouvee - Pietroniro, Starosta, Kielb, Rayen Petrovický, M. Hudec, Hlaváč, Nátny - Immo, Baláž, Petráš - Charbonneau, Conway, Ahl - Giľák, Sojčík, D. Hudec - M. Sloboda, J. Mikúš, Krajčovič

Nitra: Aittokallio - Cotton, Mezei, Kousa, Gajdoš, Bača, Stacha, Valent, Fatul - Bajtek, Gill, Okoličány - Newell, Bubela, Jackson - Lacka, Čederle, Buček - Bačo, Hrnka, Pobežal