Sobota 18. máj 2024Meniny má Viola

Francúzky zdolali vo finále ME19 Španielsko a získali štvrtý titul

Ilustračná snímka Foto: TASR/Radovan Stoklasa

V nedeľňajšom zápase v NTC Senec o zlato, ktorý po prvom polčase prerušili pre hustý dážď, triumfovali reprezentantky z krajiny galského kohúta 2:1.

Senec 1. augusta (TASR) - Finále futbalových majstrovstiev Európy hráčok do 19 rokov na Slovensku sa stalo korisťou Francúzok. V nedeľňajšom zápase v NTC Senec o zlato, ktorý po prvom polčase prerušili pre hustý dážď, napokon zdolali Španielky 2:1.

Francúzky vrátili Španielkam minuloročnú semifinálovú prehru z ME a štvrtýkrát v histórii sa stali majsterkami Európy v tejto vekovej kategórii, informoval oficiálny web Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

V čase začiatku zápasu na štadióne Národného tréningového centra v Senci vládlo slnečné počasie. Veľkej horúčave sa prispôsobili obidva tímy a stretnutie začali opatrne a vo vlažnejšom tempe. V 22. minúte zápasu začalo na seneckom štadióne pršať, pričom hustý a vytrvalý dážď poznačil kvalitu a históriu finále. Na ťažkom teréne viazla obidvom tímom kombinácia, v ich hre bolo veľa nepresností, zato dominovali srdcia, vôľa a odhodlanie. Na druhý polčas sa pre vytrvalý a silný dážď čakalo viac ako dve hodiny. Hracia plocha bola pod vodou a usporiadatelia museli urobiť takmer nemožné, aby dali trávnik do takého stavu, že sa mohlo pokračovať v zápase.

Francúzsko "19" - Španielsko "19" 2:1 (1:0)
Góly: 36. Geyorová, 66. Katotová - 84. L. Garciová, ŽK: D. Cascarinová, rozhodovala: Urbanová (Maď.), 1024 divákov.
Francúzsko 19: Chavasová - Mansuyová, Cissoková, E. Cascarinová, Grebovalová - Condonová, Geyorová - D. Cascarinová, Mateová, Morroniová - Katotová (84. Couturierová)
Španielsko 19: Peňová - Garroteová, Cazallová (87. Vasquézová), Menayová, Beltránová - Bonmatiová (46. L. Garciová), Guijarrová, Hernándezová - Orozová (69. Carrionová) - N. Garciová, Sánchezová