Basketbal

Asistent trénera Golden State Milojevič zomrel na infarkt

Tím neinformoval o ďalších detailoch, podľa viacerých médií sa však Milojevičove problémy týkajú srdca. ,aktualizované

V Piešťanoch sa uskutoční tretí ročník Federálneho pohára

Čajky sa druhýkrát zhostia taktovky tohto podujatia a ako jediný tím zo Slovenska majú z oboch ročníkov Federálneho pohára medailu, v oboch prípadoch bronzovú.

All Star Game NBA sa v roku 2026 bude hrať v novom stánku Clippers

Majiteľ historicky menej úspešného klubu z Los Angeles Steve Ballmer investoval do výstavby novej arény dve miliardy dolárov.

Tréner Sacramenta dostal pokutu 50-tisíc dolárov za kritiku rozhodcov

Kouč roka uplynulej sezóny sa nechal vylúčiť vo štvrtej štvrtine, keď vbehol na ihrisko a kričal na rozhodcu.

Philadelphia zdolala Denver 126:121, Embiid sa blysol 41 bodmi

Basketbalisti Philadelphie si v zámorskej NBA pripísali tretie víťazstvo za sebou, keď na domácej palubovke zdolali obhajcu titulu Denver Nuggets 126:121. ,aktualizované

Lakers zvíťazili nad Oklahomou City, Golden State prehralo v Memphise

Hráči Los Angeles Lakers doma zdolali druhý tím Západnej konferencie Oklahomu City 112:105 a posunuli sa nad čiaru postupu do vyraďovacej časti. ,aktualizované

Syn LeBrona Jamesa nepremenil v zápase ani jednu strelu

Bronny James má za sebou nevydarený štart v univerzitnej basketbalovej lige NCAA.

Denver zdolal Indianu 117:109, Lillard rozhodol o triumfe Milwaukee

Dramatický duel medzi Milwaukee a Sacramentom rozhodol Damian Lillard, keď v predĺžení premenil svoj trojkový pokus spolu so záverečnou sirénou.

NBA: Boston je doma naďalej stopercentný, zdolal Houston

Hráči Oklahomy City si poradili s Orlandom 112:100 a dostali sa na prvé miesto v tabuľke Západnej konferencie po bok Minnesoty. ,aktualizované

Smart bude pre zranenie prsta chýbať Grizzlies minimálne šesť týždňov

Smart utrpel zranenie počas víťazstva v noci na stredu nad Dallasom Mavericks (120:103).

Rajakovič dostal pre kritiku rozhodcov v NBA pokutu 25.000 dolárov

Kouča Toronta nahneval výrazný nepomer v počte faulov počas štvrtej štvrtiny.

Líder NBA z Bostonu prehral v Milwaukee 102:135

Oklahoma City rozstrieľala Portland 139:77, ide o víťazstvo s piatym najväčším rozdielom v histórii ligy. ,aktualizované

Basketbalistky YA Košice nenastúpia na duel extraligy proti Šamorínu

Dôvodom je, že klub chce uprednostniť povinnosti svojich hráčok v iných súťažiach a nemá záujem hrať v nadstavbovej časti v skupine o 1.-4. miesto.

Dvojnásobný MVP finále Leonard predĺžil zmluvu s Clippers

Za ďalšie tri roky zarobí 153 miliónov dolárov.

V súboji vedúceho dua zvíťazil Boston nad Minnesotou po predĺžení

Líder Celtics Jayson Tatum zažiaril 45 bodmi, z toho 26 dal vo štvrtej štvrtine a predĺžení. ,aktualizované

Spoelstra predĺžil zmluvu s Miami Heat o ďalších osem rokov

Päťdesiattriročný kouč pôsobí v tíme od roku 1995 a od roku 2008 ako hlavný kormidelník.

Lakers zdolali Toronto tesne 132:131, potiahol ich Davis

Lakers potiahol k víťazstvu 41-bodový Anthony Davis, ktorý mal vďaka jedenástim doskokom double double. ,aktualizované

Morant musí ísť na operáciu, vynechá zvyšok sezóny

Zranenie ramena utrpel len niekoľko týždňov po svojom návrate z 25-zápasového trestu.

Indiana zdolala Boston 133:131, Milwaukee doma opäť prehralo

Hráči Los Angeles Clippers triumfovali nad Phoenixom 138:111, keď dal Paul George 25 bodov. V drese hostí nazbieral Kevin Durant 30 bodov.,aktualizované

Lakers uspeli v derby, Dallas priviedli k triumfu Irving a Dončič

Dallas si doma poradil s Minnesotou 115:108. Pod úspech nad lídrom Západnej konferencie sa Kyrie Irving podpísal 35 bodmi, iba o bod menej si na konto pripísal Luka Dončič. ,aktualizované

NBA: Green môže po ukončení suspendácie opäť nastúpiť za Golden State

Štvornásobný šampión sa neobjavil na palubovke od 12. decembra, keď sa v zápase proti Phoenixu ohnal pažou proti pivotovi Jusufovi Nurkičovi a zasiahol ho do tváre.

NBA: Basketbalisti Bostonu zvíťazil v Indiane

Bucks nestačilo ani 48 bodov a 17 doskokov Jannisa Antetokunmpa. ,aktualizované

Lakers po prehre s Memphisom pod čiarou postupu, James: Hráme na figu

My sme mali svoj zápasový plán, ktorý sme napĺňali, no súper nás trestal za každú nedôslednosť, sypal si podľa AP popol na hlavu James, ktorého tím neuspel v 10 z uplynulých 13 stretnutí.

Antetokounmpo dal 44 bodov, Jokič rozhodol o triumfe Denveru

Wembanyama oslávil v deň zápasu 20. narodeniny. Napriek problémom s členkom odohral 26 minút. Najlepší strelec domácich bol Devin Vassell, dal 34 bodov.

Rubio sa cíti lepšie, ale do NBA sa už nevráti

Jeho návrat po ročnej absencii spôsobenej zranením kolena mnohí priaznivci považovali za kľúčový pre španielsku reprezentáciu pred vlaňajšími MS.

Brooklyn s pokutou za porušenie pravidla o účasti hráčov

Tréner Jacque Vaughn sa po zápase bránil, že duel nebrali domáci ako exhibičný predsezónny test, no v dvoch za sebou idúcich dueloch počas dvoch dní nechcel niektorých hráčov príliš vyťažiť.

Indiana zdolala Milwaukee 142:130 a dosiahla piate víťazstvo v rade

V drese Milwaukee mal Giannis Antetokounmpo 26 bodov, 11 doskokov a 8 asistencií a bol blízko k štvrtému triple-double v sezóne. ,aktualizované

Embiid dosiahol triple-double a zariadil triumf Philadelphie

Golden State Warriors vyhrali nad Orlandom 121:115. Ústrednou postavou domácich bol Stephen Curry, ktorý zaznamenal 36 bodov a pomohol tímu triumfovať po troch prehrách v rade.

Irving daroval mužovi 26-tisíc dolárov na transplantáciu obličky

Finančný dar poslal anonymne, no organizátor prezradil jeho identitu.

LA Clippers zdolalo Miami 121:104, vrátil sa Leonard

Hráči Indiany prerušilI 15-zápasovú sériu domácich víťazstiev Milwaukee. Na triumfe 122:113 mal najväčšiu zásluhu Tyrese Haliburton, keď zaznamenal 26 bodov, 11 asistencií a deväť doskokov.,aktualizované

Boston potvrdil pozíciu lídra triumfom na palubovke San Antonia

Boston natiahol šnúru víťazstiev na číslo šesť. ,aktualizované

Herec Ivan Trojan debutoval v basketbalovej lige, dal štyri body

Trojan strávil na palubovke strávil celkom minútu a pol. Známy herec si chcel účasťou v zápase splniť sen, v minulosti si zahral druhú futbalovú ligu za svoj milovaný klub Bohemians Praha.

Knicks by mali vymeniť Barretta a Quickleyho do Raptors za Anunobyho

Ani jeden z trojice hráčov nefiguroval na súpiskách počas sobotného večera. Knicks prehrali na palubovke Indiana Pacers 140:126 a Raptors nestačili na domáci Detroit Pistons 127:129.

Detroit zdolal Toronto 129:127 a ukončil sériu 28 prehier

Pistons predtým nevyhrali od 28. októbr. V počte prehier za sebou vyrovnali rekord Philadelphie 76ers zo sezón 2014-15 a 2015-16. ,aktualizované

SBL: Zápas Levice - Handlová odložili pre vírusové ochorenie hostí

Nový termín oznámia neskôr po dohode klubov.

Oklahoma zastavila v NBA víťaznú sériu obhajcu

Vydarený večer zažil aj Tyrese Maxey, ktorý 42 bodmi pomohol k víťazstvu oslabenej Philadelphie 76ers na palubovke Houstonu Rockets 131:127. ,aktualizované

Detroit nestačil na Boston a vyrovnal negatívny rekord 28 prehier

Detroit už pred stretnutím ťahal najdlhšiu šnúru prehier v priebehu jednej sezóny.,aktualizované